На війні росії проти України вже загинули понад пів тисячі іноземців із 28 країн
Новини Світу

На війні росії проти України вже загинули понад пів тисячі іноземців із 28 країн

Понад 500 іноземців з 28 країн загинули на фронті у війні рф проти України. Серед них найбільше громадян Таджикистану та
Узбекистану, багато з яких потрапили на фронт з російських колоній.

З початку повномасштабної війни росії проти України на фронті загинуло 118 139 російських військовослужбовців. Серед них — 523 іноземці з 28 країн, які не мали російського громадянства на момент підписання контракту. Про це йдеться в новому звіті BBC, “Медіазони” та команди волонтерів, які ведуть підрахунок втрат військовослужбовців за відкритими джерелами, пише Українські Новини.

Деталі

Зазначається, що найбільше загиблих іноземців зафіксовано серед громадян Таджикистану (72) і Узбекистану (66). Більш як половина з них потрапили на фронт із російських колоній, підписавши контракти, найчастіше з приватною військовою компанією “Вагнер”.

З 2023 року вербування ув’язнених здійснює міністерство оборони росії. За даними правозахисників, участь у війні мігрантам нерідко пропонують в обмін на зняття заборони на в’їзд, анулювання депортації чи прискорене набуття громадянства

– йдеться у повідомленні.

Серед загиблих також є 70 громадян Непалу, понад 60 вихідців із Грузії – переважно уродженців контрольованих Москвою Південної Осетії та Абхазії; 54 громадянина України – це переважно ув’язнені, які жили на територіях, підконтрольних Києву, до лютого 2022 року.

Жителі окупованого Криму, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України, які воюють на боці росії, враховуються окремо і в зведенні не відображені.

У списках загиблих також є американець Майкл Ґлосс, син чинного заступника директора ЦРУ. Ґлосс підписав контракт у вересні 2023 року і загинув у квітні 2024-го.

Також зазначається, що, за оцінкою південнокорейської розвідки, на боці росії могли загинути близько 600 солдатів з КНДР, проте їхні особи встановити поки не вдалося.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *