Іран наголосив, що ракетна програма не увійде до домовленостей із США
Новини Світу

Іран наголосив, що ракетна програма не увійде до домовленостей із США

Іран наголосив, що ракетна програма не увійде до домовленостей із США

Президент Ірану Пезешкіан заявив, що ракетна програма не є частиною меморандуму зі США. Він наголосив, що ракетний потенціал
залишається ключовим елементом оборони країни.

Президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що ракетна програма країни не є частиною меморандуму про взаєморозуміння зі США та не буде предметом переговорів між сторонами. Про це він сказав під час пресконференції в Пакистані, пише Українські Новини із посиланням на CNN.

Деталі

За словами Пезешкіана, ракетний потенціал залишається ключовим елементом оборони Ірану. Він наголосив, що без власних ракет країна була б значно вразливішою до зовнішніх загроз.

Минулого тижня США оприлюднили текст меморандуму про взаєморозуміння з 14 пунктів. Документ передбачає відновлення судноплавства через Ормузьку протоку, часткове послаблення фінансових обмежень для Ірану та проведення подальших переговорів щодо ядерної програми.

Водночас у тексті немає жодних положень про обмеження іранської ракетної програми. Єдина військова вимога стосується зобов’язання Тегерана не розробляти та не купувати ядерну зброю.

Раніше президент США Дональд Трамп називав ракетну програму Ірану однією з причин військового тиску на країну, однак під час саміту G7 заявив, що “ракети не є проблемою”.

Степан Гафтко

ПолітикаСвіт

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *